اخبار

انواع لکه های صورت

لکه های پوستی اخبار نیک کالا

سلامت و زیبایی صورت نقش بسیار زیادی در زیبایی شخص دارد. فروشگاه اینترنتی نیک کالا در این مقاله قصددر تعریف تعدادی از بیماری هایی که بااعث ازبین رفتن زیبایی پوست صورت شما میشود، دارد. و در ادامه به راهکار های درمانی آن نیز می پردازیم

  • کک و مک

کک و مک رایج‌ترین لکه‌های صورت هستند. این لکه‌ها به صورت نقاط قهوه‌ای رنگ اطراف بینی، زیر چشم و روی گونه ظاهر می‌شوند. علت اصلی ایجاد کک و مک روی پوست، قرار گرفتن زیر نور شدید خورشید است. کک و مک معمولاً روی پوست‌های روشن ایجاد می‌شود و هر نقطه‌ای از بدن که در معرض اشعه خورشید باشد را درگیر می‌کند. به نظر می‌رسد که بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد کک و مک، استفاده از کرم ضد آفتاب می باشد.

  • آکنه

آکنه یک بیماری شایع پوستی است که می‌تواند به صورت جوش، جوش‌های سرسیاه یا سرسفید روی صورت و دیگر نقاط بدن ظاهر شود. آکنه زمانی ایجاد می‌شود که سبوم (روغن)، باکتری‌ها یا فولیکول‌های مو را مسدود می‌کند. گاهی اوقات آکنه می‌تواند لکه‌های تیره، لک‌های پوستی یا زخم بر روی پوست به جا بگذارد. تصور می‌شود. علت ایجاد آکنه تغییرات هورمونی و استرس است زیرا اضطراب بیش از حد تولید سبوم آکنه را بدتر می‌کند.

  • هیپرپیگمانتاسیون ( Hyperpigmentation)

هیپرپیگمانتاسیون که به لکه معمولی نیز معروف است، نوعی لکه است که تیره‌تر از سایر نواحی پوست به نظر می‌رسد. این لکه‌ها بسیار شایع و معمولاً بی خطر هستند. هیپرپیگمانتاسیون می‌تواند در نتیجه عوامل ژنتیکی، آسیب ناشی از نور خورشید یا به دلیل زخم ایجاد می‌شود. کک و مک نوعی هیپرپیگمانتاسیون است که فرد می‌تواند تمایل به ایجاد آن را به ارث ببرد. آنها لکه‌های کوچک و سطحی هستند که ممکن است قرمز، قهوه‌ای، برنزه یا سیاه باشند و می‌توانند در هر نقطه از بدن ظاهر شوند.

لکه‌های خورشیدی یا “لکه‌های پیری” نوع دیگری از هیپرپیگمانتاسیون هستند. این لکه‌های کوچک می‌توانند در مناطقی از پوست ایجاد شوند که بیشتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند.

  • لکه‌های ملاسما

ملاسما دسته‌ای از لکه‌های پوستی هستند که در بارداری یا هنگامی که فردی قرص ضد بارداری مصرف می‌کند روی صورت و دیگر نقاط بدن ایجاد شود. تغییرات هورمونی منجر به افزایش ملانین می‌شود. ملانین رنگدانه‌ای است که به پوست رنگ می‌دهد. تولید بیش از حد ملانین می‌تواند پوست را تیره‌تر کند و به همین دلیل لکه‌های ملاسما می‌تواند باعث تیره شدن پوست صورت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *